Înscrierea în învățământul primar pentru anul școlar 2018 – 2019

(ultima actualizare: 26.02.2018, ora 14.46)

Precizari – Evaluarea Psihosomatica

OMEN-3242- Calendarul inscrierii la Clasa pregatitoare pentru anul scolar 2018 – 2019

Programul saptamanal al Centrului de Evaluare Psihosomatica Rm Sarat

CIRCUMSCRIPTIE SCOALA 1 RM SARAT

Planul de scolarizare prevede pentru Clasa pregatitoare in anul scolar 2018 – 2019 un numar de 5 clase, cu un total de 125 de locuri.

DOCUMENTE NECESARE

  1. DOSAR PLASTIC
  2. CERTIFICAT NASTERE COPIL (ORIGINAL+COPIE)
  3. CARTE DE IDENTITATE PARINTE/TUTORE LEGAL (ORIGINAL+COPIE)
  4. AVIZ EPIDEMIOLOGIC DE LA MEDICUL DE FAMILIE
  5. ADEVERINTA DE LA GRADINITA

* DOCUMENTELE ORIGINALE SE CONFRUNTA CU CELE IN COPIE DUPA CARE SE RETURNEAZA

Descrierea unității

Şcoala Gimnazială Nr 1 din Rm Sărat este o instituţie cu prestigiu şi renume în judeţ.
De-a lungul timpului, elevii pregătiţi aici de un colectiv de cadre didactice de excepţie au obţinut rezultate remarcabile la concursurile şi olimpiadele şcolare şi au demonstrat prin devenirea lor calitatea pregătirii de care s-au bucurat în această instituţie de educaţie râmniceană.
Profesorii şcolii noastre sunt oameni de o înaltă ţinută morală şi cu o solidă pregătire profesională, care-şi simt adevărata chemare către dăruirea faţă de elevii lor şi către această nobilă meserie.

Pentru înfăptuirea acestor obiective, şcoala le pune la dispoziţie profesorilor şi elevilor o bază materială adecvată , cu spaţii şcolare moderne şi mijloace didactice de ultimă generaţie. Ei îşi propun pentru elevii lor un parcurs educativ de calitate, centrat pe dezvoltarea competenţelor pentru întreaga viaţă, competenţe de bază din domeniul ştiinţelor şi tehnologiei, ce ţin de iniţiativă, antreprenoriat, competenţe civice şi digitale.